štatutárky

 

Informácie o nás

 Materské centrum – DUPAJDA

Občianke združenie ZOEE

Hviezdoslavova 308, Dom služieb Nižná

Materské centrum Dupajda poskytuje verejnosti priestor pre deti, matky, otcov aj ostatných členov rodín. K dispozícii majú herňu vybavenú rôznymi hračkami, výtvarnými potrebami, šmýkalkou a hojdačkou. Vďaka starostovi obce Nižná majú deti z materského centra aj možnosť hrať sa za budovou Domu služieb, v ktorej materské centrum sídli, na čerstvom vzduchu. Nájdu tam preliezky, hojdačky, šmýkalku a pieskovisko. Poskytujeme počítačový kútik pre deti aj dospelých s možnosťou hrania vzdelávacích hier a skladačiek pre najmenšie detičky, dvoch PC, kopírky, skenera, tlačiarne a internetu. Disponujeme mini – knižnicou, v ktorej sa nájdu zaujímavé tituly pre každú matku, jej priateľku aj rozvojové knihy pre deti. Okrem toho ponúkame možnosť využitia pomôcok na cvičenie pre aktívne maminy a ich ešte aktívnejšie deti. Môžu cvičiť na fit – loptách, deti na hopsadlách a karimatkách či madracoch. Vybavenie baby – kútika je nasledovné: prebaľovací pult s odkladacím priestorom a vaničkou, detská postieľka, zábavná deka pre bábätka s hračkami rozvíjajúcimi detskú motoriku a kolíska pre najmenších. V Dupajde je aj malá kuchynka, kde si môžu maminy navariť kávu, čaj a občerstviť sa dobrotami.


Otváracie hodiny ( platné od 1.3.2009):

Pon: 9:00-19:00

Ut: 9:00-17:00

Str: 9:00-17:00

Štv: 11:00-19:00

Pi: 11:00-17:00

Každú stredu o 16:00 – PRÍPRAVA NA MATERSTVO – kontakt na Silviu 0907 332 979 (Kurz príprava na materstvo sa stala neodmysliteľnou súčasťou materského centra Dupajda. Kurz je určený pre budúce matky a zameriava sa na potrebnú fyzickú, psychickú a teoretickú prípravu na pôrod a samotné materstvo. Prípravu na materstvo navštevuje v priemere 10- členná skupina matiek v jednotlivých fázach tehotenstva. Raz za štvrťrok sa konajú stretnutia matiek s deťmi, ktoré tento kurz navštevovali. )


OPATROVANIE DETÍ:
Vždy v čase, keď je Dupajda v prevádzke môžete ju využívať aj ako miesto, kde si „necháte“ dieťa, keď si potrebujete niekam odskočiť, niečo vybaviť. Dieťatko by malo byť zdravé a čisté.
Treba mu doniesť prezúvky a ak ostáva na dlhšie tak aj nejaké papanie.
Malo by byť aspoň trochu zvyknuté na kolektív, alebo na prostredie v Dupajde. Všetko ale
samozrejme závisí na dohode.

Materské centrum pre všetky rodiny na Orave pripravuje aj väčšie akcie, na ktorých sa môžu zabaviť všetci spoločne.

Materské centrum (MC) je priestor prevažne pre maminy a ich deti, ktoré nemajú kde tráviť voľný čas. V prípade zlého počasia sú odkázané len na svoj domov, kde im často dochádzajú nápady. Materské centrum sa stará o to, aby bola matka na materskej dovolenke pokojnejšia a usmiata. Samozrejme, že to ide ruka v ruke s náladou jej dieťaťa. Materských centier je na Slovensku stále viac. Sme zastrešované Úniou materských centier so sídlom v Bratislave. Snažíme sa v prvom rade o to, aby maminy a ich deti fungovali v kolektíve, necítili samotu a z nej vznikajúci stres.


SPONZORSTVO -  „Nestratíš, keď dáš.“
K
eďže sme nezisková organizácia, všetko v Dupajde si sami zariaďujeme, z vlastných zdrojov a s pomocou dobrých ľudí. Hľadáme sponzorstvo akýchkoľvek foriem /či sa už jedná o materiálne dary, alebo finančné príspevky/. Myslíme, že starostlivosť o naše deti a zútulnenie priestoru, kde sa budeme spoločne snažiť o ich zdravý rozvoj, je záujmom nás všetkých. Preto sa obraciame aj na ľudí, firmy,organizácie, ktoré na prvý pohľad nemajú s podobným projektom nič spoločné. Veríme, že naša činnosť všetkých presvedčí o tom, že sa snažíme naozaj o celooravský projekt, ktorý sa nesústredí len na niektoré veci. Chceme ukázať, že čo dáme dieťaťu mu už nikdy nikto nezoberie. Plánujeme vytvárať kultúrne a športové podujatia, prednášky, školenia, kurzy, a pri tom všetkom samozrejme zabezpečíme prijateľným spôsobom viditeľnú reklamu pre všetkých, ktorí nás podporia. Číslo účtu: 2059882553/0200 / Vúb banka/

 

ČO JE MATERSKÉ CENTRUM?

Materské centrum predstavuje miesto pre maminy a deti neobemedzeného veku. Je to niečo na spôsob Centra voľného času s tým, že sa tu prevažne stretávajú matky, ktoré sú s deťmi na materskej dovolenke. Vítaný je ale u nás každý!

/ Staršie deti, ktoré sú poobede sami doma, si tu určite nájdu priestor a každý tu určite získa trochu zmysluplne využitého času – všetko sa snažíme robiť pre deti/.

Dupajda funguje od 28. októbra 2005. Tešíme sa, nášmu rozbehu a veríme, že to takto pôjde ďalej. Zatiaľ sa maminy u nás môžu s dieťatkom pohrať, kresliť si, vypiť si čajík.

Po získaní nejakých tých skúseností, sme od januára 2006 k službám, ktoré Dupajda poskytuje, pridali opatrovateľskú službu / pre maminy, ktoré ešte nemajú dieťa v škôlke a predsa si niekedy potrebujú niečo vybaviť a pod./.

V januári sú v programe aj ďalšie novinky: výtvarné dielne pre deti a počítačový kurz pre maminy. Veríme, že aktivít u nás bude pribúdať a budeme sa spoločne tešiť na nejakú z plánovaných akcií, výstav, či predstavení našich najmenších.

Viac informácií o všetkých materských centrách a Únii materských centier, ktorá nás zastrešuje nájdete na www.materskecentra.sk

 

PRAVIDLÁ MATERSKÉHO CENTRA

Aby nevznikali zbytočné konflikty a aby sme si nemuseli každú vec desať krát prejednávať osobitne, ponúkame si navzájom pravidlá, ktoré chceme v Dupajde / v rámci možností/ akceptovať. Ak s niečím nesúhlasíte, alebo máte lepší nápad, radi sa dohodneme.

Tolerujme sa.

V Dupajde sú VŠETCI srdečne vítaní.

/ každý si tu chce trošku oddýchnuť od každodenných povinností, preto skúsme, neobmedzovať jeden druhého hlukom, hádkami a podobne/

Hygiena.

Do Dupajdy chodia len zdravé deti.

 Pokiaľ sa dá, nenechávajme deti behať po herni s potravinami a nápojmi / nie vždy sa to dá/. Snažme sa ich naučiť, že prehryznúť a napiť sa môžu v prvej miestnosti, kde na čistotu dozerajú prítomné maminy.

 Poriadok.

Pred odchodom vždy spolu s deťmi poupratujeme hračky, s ktorými sme sa hrali.

 

Cenník prenájmu priestorov v MC

Prenájom priestorov: Komerčná prednáška 1 hodina/ 25 € , presiahnutie času sa účtuje 5 € za každých 30 min.
Prenájom priestorov: Komerčná akcia do 4 hodín/ 40 €, presiahnutie času sa účtuje 5 € za každých 30 min.
Prenájom priestorov: "detská oslava" celý deň / 10 €, členky a sympatizantky materského centra zdarma.
 
Bonus: Reklama na web stránke zadarmo 2-3 týždňe pred akciou
Vyžiadaná prednáška z MC Dupjada : zadarmo
 
Možnosť dohody.

 

Cenník v materskom centre

Vstupné:

Opatrovanie detí:

Kopírovanie:

Farebná tlač:

Skenovanie:

Tvorivé dielne:

Cvičenie matiek s deťmi:

 

Ceny tu pribudnú čo nevidieť:)